2017. május 30., kedd

Ha unatkozol...tölts ki kvízekt! (1)

Sziasztok! 
Ez a bejegyzés egy új sorozat, a "Ha unatkozol" lánc első része melyben híres kvíz oldalakat gyűjtöttem egy csokorba. Az oldalakat 2 típúsra osztottam a rajtuk található kvízek alapján. 
Remélem érdekesnek találjátok a bejegyzést és meglátogatjátok az oldalakat. 
Jó szórakozást 

Tudásalapú tesztek 

Napi kvíz
penge.hu

kvizek.hu

kvizpart.hu

eduline.hu kvízek


Szórakoztató kvízek 

icooltest.com

nametest.com

quizzmagic.com

napikvíz.com

onlinekvízek


2017. május 28., vasárnap

Wellhello- #sohavégetnemérős film kritika

Az elmúlt napokban sokat hallgattam az ismert magyar banda, a wellhello dalait és egy ilyen zene hallgatás közepette találtam rá a sohavégetnemérős címre keresztelt filmre. Volt időm és kedvem is így úgy döntöttem, megnézem. Kicsit kései ez a kritika hiszen a film pont egy éve, tavaly jött ki és habár én is számtalanszor belebotlottam a reklámokba, mégse érdekelt annyira hogy rákeressek illetve megnézzem. De most pótoltam és amit kaptam…hát, nem pont erre számítottam. 

Ha egy szóval kellene jellemeznem ezt a filmet, akkor azt mondanám összeszedetlen. 6 kisebb történet van összefüggéstelenül egymás mögé dobálva amiket csak egyetlen gyenge száll fűz egybe: a wellhello és dalszövegei. Persze, érthető hogy egy banda köré írt filmben jelentős szerepet kapnak a banda dalai viszont nem gondoltam volna hogy a dalszövegek adják majd a forgatókönyv alapját. Hihetetlenül érződik a képsorokon hogy a rendezők görcsösen próbáltak a dalszövegek mellé képeket rendelni oly módon, hogy azok ne legyenek se sablonosak, se unalmasak. Az utóbbi kettő sikerült is, csak az összkép lett elég zavaros. 
A fő „történet” igazából 6 kisebb sztoriból áll melyek a wellhello turnéja során érintett megállókon játszódnak. Például: a banda megáll vásárolni és pihenni egy áruháznál így abban az áruházban játszódik az egyik sztori a hatból. 
Az írók próbáltak olyan jeleneteket írni amik nem túl gyakori témák a filmvilágban és a legtöbb
ember számára ismerősen hatnak. Például a belső vívódás hogy megszólítsuk e a kiszemelt embert vagy az érzés mikor képtelenek vagyunk elengedni a régebbi szerelmeinket és időnként megnézegetjük a facebook profiljaikat. Ez a része tetszett. Friss, általános mégse sablonos témák amiket egy-egy rövid jelent során szépen kibontottak ám mint minden magyar film, ez is megbukott a magyar filmek legnagyobb hibájában, a dialógusokban.
A jeleneteket középkorú, 20 és 30 között álló emberek játszották akik rendszerint úgy beszéltek, olyan szavakat használtak mint az alsós általános iskolások. Amit a jó rendezés felépített, azt a gyenge színészi munka és a párbeszédek lerombolták. 
És ha már színészi munkánál tartunk…ez a film szerintem közel se volt készen. Ez egy vég előtti stádiumban áll amit megmutatnak a rendezőnek mondván; csiszolgatás után kb így fog festeni. Én azt mondom hogy ezt ÍGY, EBBEN AZ ÁLLAPOTBAN, még nem kellett volna a mozikba vinni. 
Nem azt mondom hogy rossz ahogy van, hanem hogy még nem állt készen a bemutatóra. Szükség lett volna még pár próbára, néhány NAGYOBB finomításra a szövegkönyvben és át kellett volna gondolni a koncepciót még egyszer. 
A 6 részletről röviden annyit hogy nekem a Balatonos jelenet a két fiatallal kimondottan tetszett. A srác hülye haverja viccből összebilincselte őket és az együtt töltött idő alatt megkedvelték egymást. Egyedi, fiatalos és humoros. Szuper! A párbeszédek laposak voltak mint a döglött béka az aszfalton de a jelenet rendben volt. 
A 3 nőci randija számomra nem volt több mint egy elnyújtott tinder reklám, Marci esete az exeivel ugyan friss volt mert még nem láttam ezt így, ebben a formában feldolgozva de rettenetesen üres volt és Kata illetve a zaklatójának a sztoriját is átgondolhatták volna többször. Értem én hogy a közösségi oldalon megosztott személyes információk veszélyforrására akarták felhívni a figyelmet és hogy ez egy túlzás akart lenni, de mikor a srác belevonta az egész utcát a tervébe, akkor nálam elvesztette a hitelességét. Nem tudtam tovább komolyan venni a filmet. 
Az áruházban játszódó sztori, főszerepben a döntésképtelen férfival és a felvágottas pultban dolgozó nővel se volt rossz, remekül bemutatta a belső vívódást ahogy azt már fentebb írtam, viszont itt is elszúrták a végével. Egyrészt, olyan kínosan elnyújtották hogy az már nekem volt kellemetlen, illetve a férfi csak úgy beugrik a felszolgáló pult mögé és megcsókolja a csajt akivel előtte pár mondatot váltott…a csaj pedig csak úgy hagyja?! Ilyen nincs kérlek szépen! 

És direkt a végére hagytam a kedvencemet, Nóri és Miki történetét ami a szememben megmentette a filmet. Humoros, eredeti, 21.századi, fiatalos, hiteles és vicces. Minden tekintetben szerethető. Ilyenből kellett volna többet kedves film készítők (akikhez valószínűleg sose fog eljutni ez a kritika) Igen, egyértelműen sütött róla hogy a VOLT fesztivál reklámja de a tinderrel ellentétben ez legalább bele illeszthető volt a filmbe mivel a fiúk valóban a fesztivál fellépői voltak és a történet szerint is oda igyekeztek. Viszont ennek a részletnek legalább volt története, eleje, közepe és vége. Oké, a színésznő elég gyengén játszotta el a ráosztott szerepet de ettől most a saját örömöm érdekében eltekintek. A film ezen részét, őszintén kimondom, nagyon élveztem és Miki fűnyíró utánzós jelentén szívből felnevettem. 
Szóval, összegezzünk: a film szétesik, egy-két jelenttől eltekintve hiteltelen és izzadtság szagú, amatőr színészi munka, rossz szövegkönyv és reklámok mindenhol. 
Ha valaki kedveli a wellhello zenekart az biztos élvezni fogja, ha más miatt nem is, a zene miatt, a többiek számára pedig max popcorn mozinak tudom ajánlani. Ha nincs más és unatkoztok, akkor egyszer megnézhető, nem fogtok eret vágni tőle. 

2017. május 15., hétfő

Wattpad vs blogger

Ha téged is magával ragadott az írás világa és meghoztad a nagy döntést miszerint publikálód műveidet az interneten, már csak egy kérdés maradt: hogy hol tedd ezt? 
Ebben a bejegyzésben a két talán legnépszerűbb írás megosztó/blog szerkesztő felületet hasonlítottam össze. 


Előnyök: 
- maga az oldal egy közösség. A regisztrált felhasználók és a kategorizált könyvek között nagyobb az esély arra hogy rátalálnak a művedre 
- letisztultabb 
- könyv formájú 
- könnyebb értékelni a csillagozás miatt 
- átlátható statisztikai adatok 
- a közös felület miatt egyszerűbb megjelölni egymást és erről rögtön értesítést kapsz
- könnyebb olvasni. Folyamatosan tudsz haladni fejezetről-fejezetre 

Hátrányok: 
- csak egy méretben és középre tudsz képeket beilleszteni 
- szegényes esztétikai eszközök: szövegigazítás, félkövér, aláhúzás, kiemelés, dőlt betű 
- kötött a betűtípus 
- Csak a borítóképeddel tudsz első benyomást kelteni és kitűnni a tömegből 
- leginkább regények vagy hosszabb történetek számára ideális választás 



Előnyök: 
- ízlésed szerint tudod szerkeszteni, alakítani a blog kinézetét. Állíthatsz be fejlécet, hátteret, színeket, képeket illeszthetsz be és különböző kódokkal teheted egyedívé 
- Kedvedre formálhatod a szöveg betűtípusát és színét. 
- 4 méretben és tetszőleges helyre tudsz képeket beilleszteni 
- némi gyakorlással könnyen megtanulható a szerkesztőfelület kezelése 
- számos egyedi sablon közül válogathatsz 
- bármely témájú blog számára ideális választás 

Hátrányok: 
- közösség hiányában könnyen elveszhet a blogod az internetes honlapok tengerében 
- Kezdők számára első látásra bonyolultnak tűnhet a szerkesztőfelület kezelése 
- A blog kinézetének díszítése alap képszerkesztői ismereteket igényel, de rendelhetsz is desing oldalakról viszont az kockázattal és idővel jár. 
- Külön neked kell beállítanod, ha értékelő modult szeretnél. 
- Ha megjelölnek egy másik blog bejegyzésében, arról nem kapsz értesítést. Csak akkor jut el hozzád a hír, ha a blog tulajdonosa ír neked. 

2017. május 1., hétfő

#PEN2017


A barátom társaságában részt vettem a PEN (Pécsi Egyetemi Napok) 3.napján (április 30.) 

Karszalag 

Cloud 9 +

Fish! 
Fish!


Useme


Fények

Fények 

Belga 

Belga 
(Bocsánat a rossz minőségű és távoli képek miatt de a tömeg és a magasságom miatt én se láttam sokkal többet a konceretkből)