1. Mikor nem azért sietsz haza a munkából, hogy otthon végre pihenhess, hanem mert a frissen kimosott ruháknak meg kell száradnia még sötétedés előtt.
2. A pároddal már csak azért hívjátok fel egymást napközben, hogy megkérdezzétek, mi kell a boltból vagy, hogy mi legyen másnap az ebéd.
3. A ruhaboltok helyett, az élelmiszerboltok miatt térsz be a nagy bevásárlóközpontokba.
4. Minden júniusban rendesen meggyászolod a diákkori nyári szüneteket, melyekbe neked már soha többé nem lesz részed. Régen a nyár 3 hónap szünetet jelentett, dolgozó emberként már nem több 10 hétvégénél.
5. Sőt, a “szünet” mint fogalom, már csak egy ismerősen csengő szó a távoli múltból. Mi az, hogy szünet? Ja, arra az évi 20 nap fizetett szabadság gondolsz, mellyel úgy kell gazdálkodni, hogy kitartson az ünnepek alatt és jusson a nyaralásra is?
6. Mikor a boltban vásárolva már nem az válik a legfontosabb szemponttá, hogy szükséged van-e az adott termékre, hanem hogy sürgős-e annyira a megvétele-e, hogy el lehessen halasztani a fizetésig
Soha nem növünk fel, csak megtanuljuk hogyan kell nyilvánosan viselkedni. |
7. Vásárlás közben márkák helyett elkezdesz árakat nézni.
8. Igényelni kezded a boltok akciós reklámújságait és mindig legalább akkora élvezettel lapozgatod őket, mint annak idején a divat magazinokat.
9. Szabályos élvezet okoz számodra az új mosogatószivacs látványa.
10. Nem ér véget a napod a munkából hazaérve, sőt, még csak akkor kezdődik el igazán, hiszen még vár rád a takarítás, a főzés, a mosás, a vasalás, a családod teljes körű ellátása, és ha napközben nem sikerült elintézni, akkor még a boltba is el kell vonszolni magad.
11. A táskádban a tartalék rúzsokat, fésűket leváltják a szatyrok és a túlélő csokik, a pénztárcád lassan megtelik blokkokkal és a boltok hűségkártyáival. Olyanok ezek a kis izék, mint régen a pokémon kártyák. Gyűjtsd össze hát mind!
12. Észre se veszed, de szép lassan már annyit jársz bizonyos boltokba, hogy a pénztárosok elkezdenek a neveden szólítani.
13. Miközben a lázadó tinikorban arról szóltak az esték, hogy éjszakába nyúlón szörföztél a neten és éjfél előtt meg se ágyaztál, mostanában a nap végére a fáradtság már annyira maga alá gyűr, hogy a 9 órát is alig bírod kivárni. Akár hétköznap van, akár hétvége.
14. Míg régen a hétvége a pihenésről és a feltöltődésről szólt, addig most ezt a két napot használod ki arra, hogy utolérd magad a hétköznapok alatt felgyülemlett házimunkákban. (Még mindig nem érted? A nyugdíjas évekig felejtsd el a pihenést. Nem lesz időd pihenni)
15. Sokkal többre értékelsz egy nyugodt, összebújós estét a pároddal, mint egy vad, szombat esti bulit a barátokkal. Nem vágysz már arra, hogy kimozdulj. Alig várod, hogy otthon lehess.
16. Le lehet téged nyűgözni annyival, hogy valaki elmosogat helyetted.
17. A divatos ruhák helyét átveszi a praktikum és a kényelem.
Most már érted, miért nem akart pán péter soha felnőni... |
18. Többé már nem egy zacskó chips-ért szaladsz el a boltba este 7-kor, hanem wc papírért, ami mindig a legrosszabb pillanatban fogy el.
19. Elkezded kivágni és gondosan gyűjtögetni az újságokban megjelenő kuponokat. Igen, kuponokat.
20. Állandó szófordulatoddá válnak azok a mondatok, hogy: utálok felnőtt lenni!/ a felnőtt élet szar!
21. Munkaidőben hódolsz a hobbidnak és pörgeted a facebook-ot, mert csak akkor jut rá idő. (mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy ezt a cikket is a munkahelyemen gépelem)
22. Meg se tudod fogni az aktuálisan olvasásra váró könyvet/könyveket, nemhogy elolvasni!
23. Elkéretőzől vagy ellógsz korábban a munkából, hogy beérj a hivatalokba zárás előtt, mert azok valamiért pont 4 órakor csuknak be, amikor az emberek többségének éppen véget ér a munkaideje.
24. De a legbiztosabb jele annak, hogy felnőttél, az az; hogy elkezded elrakni, sőt követelni, a blokkokat, hogy azok alapján minden hó végén költségvetést tudj írni. Évek óta várom, hogy kiderüljön, valaki apró összegekben, minden hónapban pénzt emel le a kártyámról és nem én költök ennyit, de állandóan csalódnom kell…
A fájdalom a felnőtté válás része. Így tanulunk. |
(képek forrása: google)